Skip to content

1HDS.cz

Online magazín

1Hds

Opravdu přírodní kosmetika

23.6.2019

Přírodní kosmetika, vyvinuto spolu s přírodou, lákavé obrázky na obalech… Ne všechna kosmetika, která se jako přírodní tváří opravdu přírodní je. No jo, ale jak se v tom má obyčejný člověk, neznalý latinských názvů vyznat? Především, si musíte vždy přečíst složení a bude se vám hodit i počítač nebo chytrý telefon v ruce! Existuje totiž web, který vám přeloží latinské názvy ve složení výrobků, a tím zjistíte, zda jsou přírodní, vhodné či dokonce toxické.

stíny a štětce

Tak především, většina značek, které se prezentují, jako přírodní kosmetika vlastně vůbec přírodní není. Samozřejmě obsahují většinou výtažky z rostlin, to však neznamená, že jsou přírodní a bez chemie.

Jakým látkám se v kosmetice vyhýbat?

Ne všechny chemické látky jsou špatné, jsou však takové, kterým bychom se měli vyvarovat. Je to především hliník a hliníkové soli. Ten totiž vytváří oxidační stres v buňkách v těle a může až poškodit jejich DNA. Anti – perspiranty obsahující hliník působí na deratin a uzavírají potní klubko. Pot se však hromadí v lymfě a tím pádem se hormony a nečistoty z těla nemohou vyplavovat ve formě potu.

Benzylalkohol je konzervant, který působí jako stabilizátor a může vyvolat odpověď imunitního systému jako je svědění, pálení, vyrážka, puchýře či kopřivka. Jedná se o běžný alergen, který však ve vyšších koncentracích může vyvolávat i astma. Dříve se používal i v péči o kojence avšak kvůli otravám bylo používání přerušeno.

BHA a BHT – Butylhydroxyanisole a butylhydroxytoulen jsou konzervační přísady především do make-upu a čistících přípravků na obličej. Najdete je i v hydratačních krémech či čistících mlécích. Výzkumné studie potvrdily karcinogenní účinky. Na pokožce mohou vyvolat svědění, pálení, kopřivku či puchýře.
měsíčkové éterické oleje

DEA a TEA jsou tekutiny, bez barvy, které mohou být i ve formě krystalického alkoholu. Jsou používané jako emulgátor či zvlhčovací prvek a reagují jako změkčovadlo. Pokud se kombinují s některými ingrediencemi, mohou reagovat jako nitrosating prvek a být karcinogenní.

Fuorid – především v zubních pastách se objevuje hodně často. Hromadí se v tkáních a reaguje s enzymy, tím vzniká řada závažných účinků na naše zdraví, především neurologické a endokrinní problémy.

4.3/5 - (3 votes)

Post navigation

Previous Post:

Plnohodnotný život v menopauze

Next Post:

Dovolená v ráji

Nejnovější příspěvky

  • Ubytování v apartmánech v Jeseníkách
  • Výhody látkových plen pro miminko
  • Problémy s erekcí = problémy ve vztahu
  • Ne vždy je podnikání ideální
  • Facebookové skupinky
© 2023 1Hds